2019.02.17 NIEDZIELNY SPACER GRYLEWO-WĄGROWIEC.

Niedzielny spacer:  Grylewo – Wągrowiec

17 lutego 2019 r.

Wprawdzie słońce się dzisiaj na niebie nie pokazało, ale  nie przeszkodziło  w udaniu się na niedzielny spacer członkom i sympatykom Klubu „Włóczykij”.  Spotkaliśmy się na dworcu PKP i pociągiem o 10.37 pojechaliśmy do Grylewa. Była chwila na pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy w drogę szukać wiosny. Pomaszerowaliśmy wzdłuż Jeziora Grylewskiego do mostku w Krotoszynku. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej, aby odbić w stronę Danaborza, gdzie część z uczestników po raz pierwszy odwiedziła i wspięła się na pozostałości istniejącego tam w dawnych czasach grodziska. Po odwiedzeniu tej historycznej ciekawostki wróciliśmy na główną drogę i czerwonym szlakiem pieszym poszliśmy w stronę Bukowca. Tam spotkaliśmy naszego prezesa, który wyjechał nam naprzeciw na rowerze. Dalsza droga poprowadziła  nas przez las aż do Wągrowca. Dobra pogoda, budząca się ze snu zimowego przyroda, wspaniały nastrój i przesympatyczni uczestnicy w liczbie 23 osób sprawili, że dzisiejszy wypad należy uznać za bardzo udany!

Do zobaczenia na kolejnej  wyprawie!

Iwona