2017-09-24 53 OGÓLNOPOLSKI ZLOT CERAMIKÓW.

53 Ogólnopolski Zlot Ceramików

Chodzież – 24 września 2017r.

Wyjątkowo duża, bo aż 28 osobowa grupa członków i sympatyków Klubu Rowerowego „Pałuki Tour” uczestniczyła w sobotnim 53 Ogólnopolskim Zlocie Ceramików organizowanym przez Oddział PTTK w Chodzieży. Wystartowaliśmy o godz. 10.00 z parkingu przy muzeum. Jedna grupa pojechała przez Rudnicze, aby zabrać po drodze Anię i Jacka, a pozostali udali się w kierunku Budzynia przez Nowe  i Kamienicę. Spotkaliśmy się wszyscy na rynku w Budzyniu, gdzie miał miejsce dłuższy odpoczynek. W dalszą drogę udaliśmy się znowu w dwóch grupach. Jedni prostą drogą do Chodzieży, drudzy przez, Ostrówki i Stróżewo. Na mecie w ośrodku przy chodzieskim domu kultury, jak zawsze, zjawiliśmy się pierwsi i po przywitaniu się z organizatorem zlotu Piotrem Roszakiem zdążyliśmy jeszcze wypić kawę w kawiarni.

Gdy zjawili się pozostali uczestnicy zlotu, którzy pieszo zdobywali Gontyniec rozdano znaczki rajdowe i losy na zlotowe pamiątkowe gadżety. W tym roku oprócz wyrobów z porcelany były do wylosowania mapy i przewodniki po terenie chodzieskim. Ku naszemu zaskoczeniu na zlocie pojawiło się bardzo mało rowerzystów. Właściwie oprócz pojedynczych osób tylko my stanowiliśmy silną grupę. Dopisali za to piesi uczestnicy wśród których było sporo młodzieży.

W miłej atmosferze zjedliśmy pyszną grochówkę, posiedzieliśmy przy ognisku, pogadaliśmy z innymi uczestnikami i po wylosowaniu nagród zaczęliśmy zbierać się do drogi powrotnej.

Pogoda nam dopisała, więc jechało się wyjątkowo dobrze i mimo  lekkiego zmęczenia zadowoleni około godz.18.00 wróciliśmy do Wągrowca. „Wykręciliśmy” znowu 80 km!