V SKOCKI RAJD ROWEROWY W NIEZNANE
W kolejnym Rajdzie Rowerowym w Nieznane organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Skoki wzięła udział piętnastoosobowa grupa turystów rowerowych z Oddziału PTTK w Wągrowcu. Wystartowaliśmy w niedzielę /03.04.2016/ około 10.00 ze Skoków. Pogoda była słoneczna , dość ciepło, wiatr umiarkowany, a więc idealne warunki na wycieczkę rowerową. Jechaliśmy ciekawą, bardzo urozmaiconą trasą prowadzącą wśród pól, pięknych lasów, przez przykucnięte wśród pagórków miejscowości. Należało jedynie uważać podczas jazdy, ponieważ poruszaliśmy się w liczącej około 100 osób grupie. Po drodze mieliśmy kilka przerw, więc można było zrobić zdjęcia i porozmawiać z innymi uczestnikami rajdu.
Utrzymywana w tajemnicy meta rajdu znajdowała się w miejscowości Mściszewo w gospodarstwie agroturystycznym „ Skaczący Młyn”. Jest to pięknie położona agroturystyka na skarpie, tuż nad Wartą. Tam był czas na posiłek, bardzo dobrą zupę i pyszne ciasto drożdżowe. W trakcie imprezy odbyło się również losowanie nagród. Szczęście uśmiechnęło się do kilku osób z naszej grupy. Po odpoczynku, zwiedzeniu obiektu i obowiązkowym spacerze nad Wartę, która w tym miejscu przebija się przez środkowopoznańską morenę czołową tworząc malownicze zakola, ruszyliśmy dalej. Droga powrotna do Skoków wiodła przez rezerwat „Śnieżycowy Jar”, ale niestety nie mogliśmy z roweru podziwiać kwitnących śnieżyc, ponieważ na ścieżkach w jarze obowiązuje zakaz poruszania rowerów. W Skokach nastąpiło zakończenie rajdu i stamtąd w kilku grupach wróciliśmy do Wągrowca. W tym dniu jadąc w grupie rekreacyjnej zrobiliśmy około 100 km.
Należy pochwalić organizatorów i obsługę rajdu, a przede wszystkim Karolinę Stefaniak, która po raz kolejny okazała się dynamicznym i sprawnym organizatorem tak dużej imprezy rowerowej.
Myślę, że rajdy w nieznane są nietuzinkowym pomysłem na poznawanie okolic Skoków oraz terenu sąsiednich gmin. Warto w nich uczestniczyć , bo oprócz wysiłku sportowego, jazdy w grupie miłośników turystyki rowerowej, kontaktu z naturą, dostarczają również niezapomnianych przeżyć estetycznych związanych z podziwianiem przepięknego krajobrazu okolic Puszczy Zielonka.
Anna Golińska