2019.06.15 V RAJD ROWEROWY „HARPAGAN PAŁUCKI”.

V Pałucki Harpagan – Rajd rowerowy

15 czerwca 2019 r.

Aż 72 uczestników wzięło udział w sobotnim V już Harpaganie Pałuckim – rajdzie rowerowym organizowanym przez nasz Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Wągrowiec. Start jak, co roku miał miejsce spod Urzędu Gminy przy ul. Cysterskiej. Podzieleni na cztery grupy kolejno uczestnicy ruszali w trasę, która biegła nad Jeziorem Durowskim, dalej ul. Bobrownicką, Leśną i Rogozińską do obwodnicy. Przy Polinowej skręciliśmy w stronę Przysieczyna i dalej przez Sieńsko dojechaliśmy do Sienna. Tutaj zatrzymaliśmy się na chwilę odpoczynku i wysłuchaliśmy o historii Sienna, koleżanka Ania zapoznała nas z programem ratowania i zabezpieczania miejsc pochówku dawnych mieszkańców tych ziem – ewangelików. Obejrzeliśmy kamień upamiętniający miejsce dawnego cmentarza. Dalsza trasa wiodła przez Przysieczyn, Czekanowo do Łęgowa, gdzie w świetlicy wiejskiej była meta rajdu. Tutaj czekał na wszystkich poczęstunek w postaci chleba ze smalcem, ogórków oraz kiełbaski z grilla. Wszyscy chętnie odpoczęli, bo upał dawał się podczas jazdy we znaki. Był czas na rozmowy, planowanie następnych imprez, zabawy najmłodszych uczestników rajdu. Na koniec, jak zawsze, miał miejsce najmilszy moment imprezy – czyli losowanie nagród. Otrzymali je wszyscy młodsi uczestnicy, a starsi brali udział w losowaniu. Do wielu szczęście się uśmiechnęło. Miło nam było gościć naszych przyjaciół z Wrześni – członków Klubu Rowerowego „Wrześnianie”, cieszy nas również, że w rajdzie uczestniczyło wielu młodych rowerzystów, a także całe rodziny!  Do zobaczenia za rok!

Iwona