2018.12.01 ZAKOŃCZENIE SEZONU TURYSTYCZNEGO.

Zakończenie sezonu turystycznego  Oddziału PTTK

1 grudnia 2018r. w Rudniczu

1 grudnia w świetlicy wiejskiej w Rudniczu odbyło się zakończenie sezonu turystycznego  Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Balcerowicza. Na spotkanie licznie stawili się członkowie działających przy Oddziale Klubów: górskiego „Szarotka”, kajakowego „Zimorodek”. Rowerowych „Pałuki Tour” i „Siodełko” oraz pieszego „Włóczykije”. Kolega  Tomasz Biegun – prezes Oddziału  podsumował całoroczną działalność turystyczno- krajoznawczą całego Oddziału oraz poszczególnych klubów. Mówił o roli turystyki w poznawaniu naszego regionu i przedstawił najważniejsze osiągnięcia. Zaznaczył, jak duże znaczenie dla naszej działalności ma bardzo dobra współpraca z władzami  naszej Gminy i Powiatu oraz serdecznie za nią podziękował przybyłemu na naszą imprezę v-ce staroście Michałowi Piechockiemu. Wyróżniający się członkowie poszczególnych Klubów  uhonorowani zostali nagrodami w postaci pamiątkowych pucharów.

Otrzymali je: KTR „Pałuki Tour” – Zofia Zmudzińska i Jacek Orchowicz

KTK „Zimorodek” – Łukasz Jasiński i Szumann Michał

KTG „Szarotka” – Józef Robakowski, Cegielska Lucyna i Danuta Korzeniowska

KTP „ Włóczykij” – Aldona Tatarynowicz i Maria Lalik

KTR „Siodełko” – Izabela Kozikowska i Lidia Kunke.

Prezes Oddziału wręczył także wyróżnienia przyznane przez Zarząd Oddziału za działalność na rzecz Oddziału i turystyki oraz za wybitne osiągnięcia turystyczne. Otrzymali je: Jacek Orchowicz, Anna Graj, Izabela Kozikowska, Lidia Kunke, Anna Matlach, Ewa Wiśniewska, Anna Golińska oraz Mikołaj Błażejewski za przejechanie w ciągu jednego roku 10 000 km na rowerze.

Wyjątkowo ważnym wyróżnieniem była Odznaka 50 –lecia przynależności do PTTK, którą otrzymał kolega Leonard Naworyta.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania bawili się wesoło przy muzyce andrzejkowej.