ODSŁONIĘCIE TABLICY W DUROWIE 27-09-2015.

Odsłonięcie tablicy w Durowie

27 września 2915r.

W dniu 27 września poczet sztandarowy naszego Oddziału brał udział w uroczystości odsłonięcia przy grobowcu Keglów w Durowie tablicy pamiątkowej upamiętniającej konspiracyjną walkę wągrowieckich harcerzy podczas II wojny światowej.

Podniosłą uroczystość, zorganizowaną w rocznicę obchodów Dnia Podziemnego Państwa Polskiego i powstania Szarych Szeregów, przypadającą 27 września, rozpoczął wspólnie odśpiewany hymn Polski, po którym odbył się apel harcerski. Krótki rys historyczny, przypominający wydarzenia sprzed 75 lat, przedstawił Marcin Moeglich, pracownik Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Symboliczny wymiar miało odsłonięcie tablicy, którego dokonał harcmistrz Wiktor Matczyński, członek Kręgu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów „Damy Radę” im. dh. Feliksa Tylmana w Wągrowcu w towarzystwie młodych harcerzy z Hufca ZHP Wągrowiec. Pod poświęconą przez ks. proboszcza Tomasza Kruszelnickiego tablicą kwiaty złożyły liczne delegacje, a harcerze wystawili wartę.