2020.10.06 V RAJD ROWEROWY MŁODZIEŻY SZK)OLNEJ.

V Rajd rowerowy młodzieży szkolnej

Gminy Wągrowiec

„Śladami ścieżek przyrodniczych”

6 październik 2020

W tym roku ze względu na zdalne nauczanie nasza jubileuszowa wyprawa rowerowa odbyła się dopiero 6 października. Jak co roku członkowie Oddziału PTTK im. W. Balcerowicza zaprosili do udziału uczniów: Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łeknie. Korzystając ze sprzyjającej pogody uczniowie obu szkół wraz z opiekunami i członkami Oddziału wyruszyli rowerami w poszukiwaniu ścieżek przyrodniczych na terenie naszej Gminy. Pierwszą była ścieżka w lesie wokół Ośrodka Edukacji Leśnej. Następnie młodzi rowerzyści pojechali przez las do Bukowca i dalej do Brzeźna. Stamtąd mimo utrudniającego jazdę wiatru wszyscy dzielnie pedałowali przez Łekno do Bracholina, gdzie znajduje się niezwykła ciekawostka przyrodnicza – „Ostoja Ptactwa”. Tutaj w Ośrodku Edukacji Ekologicznej uczestnicy wysłuchali prelekcji pana Lecha Pilca o faunie i florze ostoi. Następnie czekał na młodzież poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, owoców i słodkości. Odbyło się również losowanie nagród i upominków – sprzętu rowerowego i sportowego. Rajd współfinansowany przez Urząd Gminy jest wspaniałą okazją aby uczniowie poznali niezwykle i warte obejrzenia miejsca, a także kształtowali umiejętność bezpiecznego poruszania się w grupie po drogach publicznych. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Leszkowi Łochowiczowi za pomoc i serdeczne przyjęcie tak licznej grupy.