Relacja z rajdu rowerowego „Fortuna”.

SONY DSC

W niedzielę, 1 czerwca br. grupa 24 rowerzystów z Klubu Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” i „Siodełko” z Mieściska – zrzeszonych przy Oddziale PTTK w Wągrowcu, wczesnym rankiem wyruszyła samochodami do miejscowości Nekla. Tam bowiem miał miejsce start Rajdu Rowerowego „Fortuna”. Nazwa rajdu związana jest z browarem z Miłosławia, głównego sponsora imprezy, istniejącego już od 1889r.
Na starcie zjawiło się około 500 uczestników. Komandorem Rajdu został kolega Mieczysław Koczorowski z Klubu Turystyki Rowerowej „Wrześnianie”. Ze względu na przepisy ruchu drogowego, które rygorystycznie określają ilość osób mogących poruszać się w grupie na rowerach, rowerzyści zostali podzieleni na kilkadziesiąt grup. Każda miała swojego przewodnika.
Trasa rajdu liczyła około 34 km. Prowadziła z Nekli przez Giecz, Murzynowo Kościelne, Winną Górę do Miłosławia. Po drodze uczestnicy zapoznawali się z lokalnymi ciekawostkami, a także brali udział w konkursach wiedzy i zbierali pieczątki w punktach kontrolnych na trasie. Na mecie w Miłosławiu czekał na wszystkich poczęstunek w postaci grochówki, a także losowanie nagród za poprawnie wypełnione karty rajdowe. Kilka niespodzianek trafiło do rąk naszych rowerzystów. Czas umilał wszystkim zespół muzyczny „Vehikuł Czasu”.
Po uroczystym zakończeniu imprezy, rowerzyści zaczęli rozjeżdżać się do swoich domów. Czworo z naszych kolegów postanowiło wracać do Wągrowca rowerami. „Nakręcili” w ten sposób dodatkowe 100 km. Duże brawa dla nich!
Pogoda tego dnia nam dopisała, humory także, więc w pełni zadowoleni myślimy już o rajdzie w przyszłym roku.
Dziękujemy koledze Mieczysławowi i całemu Klubowi „Wrześnian” za wspaniałą organizację rajdu.

Kliknij Galeria Zdjęć;