2018.02.04 XV ZIMOWA POWIATOWA SPARTAKIADA LZS ŁEKNO 04-02-2018 r.

XV Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Łekno

4 lutego 2018r.

W niedzielę 4 lutego na zaproszenia Starosty Powiatu szesnastoosobowa grupa naszego Oddziału wzięła udział w XV Zimowej Powiatowej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego o Puchar Starosty Wągrowieckiego rozgrywanej w nowej hali sportowej w Łeknie. W imprezie uczestniczyło 7 drużyn reprezentujących poszczególne gminy. My reprezentowaliśmy miasto Wągrowiec. Konkurencje miały charakter sportowo rekreacyjny i polegały na strzelaniu karnych rzutów do bramki, zarzucaniu wędką do tarczy, rzucaniu przedmiotami do celu ( do specjalnego pojemnika), rzucaniu lotką do tarczy, wieloboju rekreacyjnym oraz na biegu „farmera” z dwoma bańkami 10 litrowymi wypełnionymi wodą. Było także podnoszenie ciężarków i przeciąganie liny. Mimo iż większość zawodników stanowili młodzi ludzie, nie daliśmy się pokonać i dzielnie walczyliśmy zdobywając indywidualnie aż trzy medale. Jeden złoty za wielobój zdobyła Monika Jasińska ( żona Łukasza) i dwa brązowe w podnoszeniu ciężarków. Zdobyli je Monika Jasińska (siostra Łukasza) i nasz prezes Tomek. W sumie zakończyliśmy zawody na 6 miejscu. Otrzymaliśmy z rąk starosty Piechockiego puchar, dyplom i piłkę, która przekazaliśmy dla uczniów szkoły w Łeknie.  Najwięcej emocji dostarczyło przeciąganie liny, gdzie w finale spotkały się dwie naprawdę mocne drużyny, ich zawodnicy w sumie ważyli ponad 300 kg ( z jednej i drugiej strony). Zawody przebiegały w sympatycznej i wesołej atmosferze, toteż zadowoleni wróciliśmy do Wągrowca.

Spartakiadę wygrała drużyna z Gołańczy.