2017-05-07 PIASTOWSKI RAJD ROWEROWY.

piastowski rajd rowerowy 7.05 004_(1600_x_1200)

Piastowski Rajd Rowerowy

7 maja 2017r.

W niedzielę 7 maja spora grupa członków naszego Klubu Rowerowego „Pałuki Tour” spotkała się przy Muzeum Regionalnym, aby wziąć udział w Piastowskim Rajdzie Rowerowym zorganizowanym w ramach II Weekendu na Szlaku Piastowskim. Nie przestraszył nas zimny wiatr i wyruszyliśmy w kierunku obwodnicy i dalej do Tarnowa Pałuckiego, gdzie zwiedziliśmy naszą lokalną „perełkę” drewniany kościółek p.w. św. Mikołaja. Oprowadził nas po nim pan Marcin Moeglich – kustosz naszego muzeum. Dalsza droga prowadziła przez Plebanki do Łekna. Nad Jeziorem Łeknieńskim usłyszeliśmy dalszą część historii o zamieszkujących tu kiedyś cystersach. Kolejnym przystankiem na naszej trasie i ostatnim był rezerwat i ścieżka przyrodnicza Bracholińska Ostoja. Tam czekał na nas wójt Gminy Wągrowiec pan Przemysław Majchrzak, sołtys Bracholina oraz przesympatyczni mieszkańcy, którzy specjalnie dla nas przygotowali kawę, herbatę, pyszne ciasto i chleb ze smalcem. Otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki rajdowe i wysłuchaliśmy ciekawej historii o ostoi ptactwa. Przybliżył nam ją fotograf i znawca przyrody pan Aleksander Kiszka. Wójt opowiedział nam ciekawostki związane z Bracholinem. Następnie przy poczęstunku w miłej atmosferze rozmawialiśmy dalej. Czas jednak płynął i musieliśmy pożegnać przemiłych gospodarzy. Wsiedliśmy na nasze rowery i drogą w kierunku Nowej Wsi pojechaliśmy do domu. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.