PIERWSZOMAJOWY RAJD ROWEROWY w MIEŚCISKU.

1 maja Mieścisko 001_(1600_x_1200)

Pierwszomajowy rajd rowerowy w Mieścisku

1 maja zostaliśmy zaproszeni przez  Klub Turystyki Rowerowej „Siodełko” z Mieściska do udziału w rajdzie rowerowym. Z naszego klubu wybrało się 17 osób. Spotkaliśmy się, jak zawsze, na parkingu przy Muzeum skąd całą grupą przez Rąbczyn i dalej lasami dojechaliśmy do Mieściska. Już na starcie zrobiliśmy 16 km. Start i meta imprezy znajdowały się w Domu Kultury. Tutaj podzieliliśmy się na dwie trasy. Bardziej zaawansowani wybrali 50 km, ci spokojniejsi i bardziej stateczni 30 km. Obie grupy wyruszyły wspólnie i rozdzieliły się dopiero w Rąbczynie. Kolejne spotkanie obu grup miało miejsce w Kozielsku, gdzie na plaży wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii. Po odpoczynku każda z grup udała się w swoją stronę, aby znowu spotkać się przed Mieściskiem i całą grupą przejechać przez Rynek do Domu Kultury. Tam czekała już na nas kawa, herbata i pyszne kiełbaski z grilla, a na deser dołączyło ciasto. Po posiłku odbyła się ta najmilsza część ( przynajmniej dla niektórych) imprezy – wręczanie i losowanie nagród. Upominki otrzymały wszystkie  dzieci biorące udział w rajdzie oraz nasz kolega Roman, jako, że był najstarszy, ale tylko wiekiem!. Resztę nagród losowano i kilkoro z naszej grupy je otrzymało.

Pogoda w tym dniu dopisała, humory też, kilometrów na licznikach nam przybyło – majówka rozpoczęta w sympatycznym nastroju!

Iwona