ZIMOWA WEŁNA 2016-03-04 – 06

ZW_2_2016_(1600_x_1200)

„ZIMOWA WEŁNA  2016”

Kontynuując tradycję zimowych spływów,  po raz kolejny członkowie i sympatycy Klubu Turystyki Kajakowej „Zimorodek” uczestniczyli w spływie „Zimową Wełną”. Impreza odbyła się w dniach od 4 do 6 marca. Wzięło w niej udział 23 kajakarzy w kajakach jednoosobowych i 4 w dwuosobowych. Komandorem spływu był kolega Krzysztof Stoś.

Spływ rozpoczął się  w Rogoźnie przy moście drogowym, skąd uczestnicy spłynęli Małą Wełną, następnie Wełną przez Ruda Młyn, Nowy Młyn do Jaracza Młyn i dalej do Rożnowic  – razem 17 km.

W Rożnowicach w „Pensjonacie nad Wełną” kajakarze zatrzymali się na zasłużony odpoczynek. Tam też odwiedził ich prezes Oddziału kol. Tomasz Biegun i prezes honorowy kol. Romek Styczyński.

Następnego dnia kajakarze popłynęli dalej, tym razem już rzeką Flintą z m. Wardunki przez Boruchowo, Smolarz do ujścia Wełny w Rożnowicach (most) – 9km, następnie Wełną przez Rożnowice, Kowanówko, Oborniki do ujścia Warty i do przystani kajakowej po prawej stronie Warty. Łącznie w tym dniu przepłynięto 22,5 km.