2017-06-13 SZLAKIEM ŚCIEŻEK PRZYRODNICZYCH.

Ścieżki przyrodnicze 2017 052_(1600_x_1200)

II wyprawa rowerowa młodzieży szkolnej Gminy Wągrowiec „Szlakiem ścieżek przyrodniczych – na żywo z przyrodą”

W drugiej edycji tej imprezy zorganizowanej przez KTR „Pałuki Tour” wągrowieckiego Oddziału PTTK przy współudziale finansowym Urzędu Gminy – wyprawie rowerowej „Szlakiem ścieżek przyrodniczych” 13 czerwca udział wzięli uczniowie Gimnazjum Gminnego w Wągrowcu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łekna. To już drugi taki rajd, którego trasy wiodą przez ścieżki przyrodnicze naszej gminy. W tym roku starsi poznali ścieżkę przyrodniczą „Zawilec” w Siennie, a obie grupy wspólnie „Galerię budek lęgowych” w Łęgowie. Tutaj też czekało na nich zadanie. Uczestnicy otrzymali karty z pytaniami. Aby na nie odpowiedzieć musieli dokładnie zapoznać się z treścią tablic na ścieżce. Chcemy uczyć młodzież podczas takich rajdów nie tylko bezpiecznego poruszania się rowerem w grupie, ale także tego, że warto bliżej poznać ciekawe i nowe miejsca oraz zapamiętać choć trochę wiadomości i czegoś nowego się nauczyć. Na mecie przy świetlicy w Łęgowie na młodych rowerzystów czekały smaczne kiełbaski i jak zawsze nagrody. Wszyscy uczestnicy wyjechali z upominkami. Trzeba tutaj pochwalić młodzież. Mimo silnego i utrudniającego jazdę wiatru przejechali dzielnie około 35 km pod opieką swoich nauczycielek i członków naszego klubu.