2016-08-20 RAJD WIELODYSCYPLINOWY.

Wielodyscyplinowy Rajd dla mieszkańców Powiatu!

Trzy sposoby dotarcia na metę w Grylewie miało do wyboru 104 uczestników Wielodyscyplinowego Rajdu  adresowanego do mieszkańców naszego Powiatu, który odbył się w sobotę 20 sierpnia. Imprezę finansowaną przez Starostwo Powiatowe zorganizował nasz Oddział.

Najwięcej uczestników, bo aż 72 zgłosiło się na trasę rowerową prowadzącą z parkingu przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu przez Rudnicze, Żelice, Kamienicę i Kopaszyn do Grylewa. W sumie rowerzyści przejechali około 35 km. Znacznie mniej osób wybrało pozostałe dyscypliny rajdowe. Na trasę pieszą zgłosiło się kilkunastu chętnych, którzy pełni zapału spotkali się przy bramie OSiR-u, by stamtąd udać się  leśnymi drogami w kierunku Bukowca. Po drodze odwiedzili miejsce pochówku nieznanego harcerza z okresu II wojny światowej  oraz grobowiec Keglów. Po trzech godzinach spokojnego marszu piechurzy jako pierwsi zameldowali się na mecie. Z kolei kajakarze za cel obrali opłynięcie dookoła Jeziora Grylewskiego. Podczas spływu nie obyło się bez „mokrych” i zabawnych niespodzianek.  Po dopłynięciu do Danaborza grupa przerwała wiosłowanie na odpoczynek i zwiedzenie pozostałości po potężnym grodzisku stożkowatym o średnicy ok. 80 m i wysokości 17 m nad poziom jeziora. Po obejrzeniu tej ciekawostki historycznej wioślarze dokończyli spływ i zmęczeni ale zadowoleni dopłynęli do mety. Najpóźniej zameldowali się u celu rowerzyści, którzy mieli do przebycia  najdłuższą trasę. Na mecie, która znajdowała się na dziedzińcu pięknie odnowionej świetlicy wiejskiej, wszystkich uczestników powitał prezes Oddziału Tomasz Biegun oraz radny Gminy Wągrowiec pan Kazimierz Wekwert.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zasłużony posiłek w postaci kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem i ogórków. Sprzyjająca pogoda, piękne otoczenie sprawiło, że wszyscy uczestnicy z przyjemnością i apetytem zajadali się przygotowanymi specjałami. Na koniec wykonano obowiązkowe wspólne zdjęcie!

Serdeczne podziękowania należą się szczególnie pani Annie Waszak – prezesowi Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Grylewo za pomoc przy organizacji mety rajdu.