XIII Rajd Rowerowy „PUSZCZA WPUSZCZA” 2016-05-22.

Puszczawpuszcza 22.05 003_(1600_x_1200)

XIII Rajd Rowerowy „Puszcza Wpuszcza”

22 maja 2016r.

Około 20 członków i sympatyków naszego Klubu Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” wzięło udział  w zorganizowanym przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” XIII rajdzie „Puszcza Wpuszcza”. Organizatorzy przygotowali wiele tras: familijną, rekreacyjną, turystyczną, cysterską, sportową- mtb, tajemniczą oraz trasę pieszą- nordic walking i biegową. . My wybraliśmy trasę tajemniczą, czyli sami ją sobie ułożyliśmy tak, aby około godziny trzynastej dotrzeć na metę, która znajdowała się we wiosce indiańskiej w Łopuchówku.  Na metę dotarło około 4000 uczestników, na których oprócz ciepłego posiłku czekało wiele tematycznych  – indiańskich atrakcji oraz konkursów. Oczywiście, nie zabrakło tradycyjnego losowania nagród, które także trafiły w ręce kilkorga z naszych rowerzystów. Zadowoleni, choć trochę zmęczeni, bo też pogoda dopisała i słoneczko mocno grzało, wróciliśmy do Wągrowca. Przejechaliśmy w tym dniu około 65 km. ( rekordziści – Ania, Leszek i Wiesia 87km!)