I ROWEROWY RAJD MICHAŁOWSKI 12-09-2015.

I Rowerowy Rajd Michałowski

12 września 2015 r.

Już o godzinie 9.00 na placu przy Muzeum spotkała się liczna grupa członków i sympatyków Klubu Rowerowego „Pałuki Tour”, aby na zaproszenie Klubu Rowerowego „Siodełko” wziąć udział w rajdzie po malowniczych i ciekawych terenach gminy Mieścisko.

Ruszyliśmy dość raźno i już przed godzina dziesiątą stawiliśmy się przed Domem Kultury, gdzie miał miejsce start rajdu. Oprócz nas dość licznie przybyła grupa naszych przyjaciół, rowerzystów z Wrześni, ze swoim prezesem kolegą Mieczysławem na czele.

Po opłaceniu wpisowego, przypięciu plakietek i przypomnieniu ogólnych zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy w dwóch grupach na trasę. Pierwsza runda wiodła przez Wielę, Gołaszewo do Zakrzewa i z powrotem do Mieściska. Tam jednak się nie zatrzymywaliśmy, tylko jechaliśmy dalej do Podlesia Kościelnego, Sarbii, Popowa Kościelnego do Budziejewa i Budziejewka, gdzie niektórzy z uczestników mogli po raz pierwszy zobaczyć głaz św. Wojciecha i poznać związane z nim legendy.

Po wspólnym zdjęciu na mieściskim rynku wszyscy spotkaliśmy się ponownie przy Domu Kultury, gdzie powitała nas Marysia Malczewska – prezeska klubu rowerowego oraz dyrektor owej placówki. Z przyjemnością wszyscy częstowali się pyszna kawą i plackiem drożdżowym oraz dzielili wrażeniami z trasy. Trzeba przyznać, że trochę nas na bruku wytrzęsło. Ale była to dodatkowa atrakcja. Po odpoczynku i zjedzeniu posiłku, nasza najmłodsza rowerzystka Julka zamieniła się w „sierotkę” i losowała nagrody wśród uczestników. Oczywiście nie obyło się bez żartów i śmiechu.

Niestety, wszystko co dobre się szybko kończy i po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia zaczęliśmy się zbierać w drogę powrotną. Podsumowując przejechaliśmy w tym dniu około 70 km.