III RAJD ROWEROWY WRZEŚNIAN 06-09-2015.

III Rajd Rowerowy Wrześnian – 6 września 2015r.

W niedzielę 6 września, mimo mocno niesprzyjającej aury, dwanaścioro członków Klubu Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” wzięło udział w III Rajdzie Rowerowym Wrześnian.

Tradycyjnie rajd miał formę zlotu gwiaździstego z metą w amfiteatrze. Nie było jednego miejscu startu. Uczestnicy sami wyznaczali sobie trasę. Aby ukończyć rajd musieli zaliczyć co najmniej trzy z czterech punktów kontrolnych. Na każdym czekało zadanie. W Gozdowie rowerowy tor przeszkód, Biechowo – slalom z alkogoglami, Pałczyn – rzut do celu, Chwalibogowo – rzut beretem oraz piłką tenisową. W zamian rowerzyści zbierali pieczątki na karcie uczestnika, którą należało oddać na mecie.

Nasza grupa wyruszyła z Wrześni i zaczęła od punktu w Gozdowie. Chyba nie wybraliśmy najlepiej, bo przez dwie trzecie trasy wiatr wiał nam prosto w twarz, dość mocno utrudniając jazdę. No, ale przecież nikt nie obiecywał, że zawsze będzie łatwo. Następnym punktem było Biechowo, stamtąd popedałowaliśmy do Pałczyna i potem trochę okrężną, ale łatwiejszą drogą dojechaliśmy do Chwalibogowa. Zaliczywszy wszystkie punkty wróciliśmy dosyć zmachani do punktu startu, czyli amfiteatru im. Anny Jantar, gdzie znajdowała się meta.

Zdążyliśmy trochę odpocząć, zjeść grochówkę i zaczęło punktualnie o 13.00 ulewnie padać. ( Zgodnie z przepowiednią Tomka – jak powiedział, tak się stało!). Wszyscy schronili się pod drzewami, parasolami, ale nikt nie opuścił pokazów grup artystycznych i losowania nagród.

Kilkoro z nas znalazło się w grupie szczęśliwców i wrócili do Wągrowca z miłymi upominkami.

Po zakończeniu imprezy, załadowaliśmy rowery na przyczepkę i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.