I LETNI MIEŚCISKI RAJD ROWEROWY 30-08-2015 r.

Rajd Mieściski 029_(1600_x_1200)

I Mieściski Rajd Rowerowy

W ostatnią sierpniową i upalną niedzielę członkowie Klubu Rowerowego „Pałuki Tour” dość liczną grupą wzięli udział w I Mieściskim Rajdzie Rowerowym. Imprezę zorganizował Klub Rowerowy „Siodełko” z Mieściska pod przewodnictwem koleżanki Marii Malczewskiej – prezeski tegoż klubu. O godzinie czternastej na Rynku zgromadziła się grupa około osiemdziesięciu cyklistów pełnych zapału do drogi. Podzieliliśmy się na trzy grupy i ruszyliśmy. Trasa wiodła przez Sarbie, gdzie przy remizie strażackiej zgotowano nam zimny prysznic, do Popowa Kościelnego, Pląskowa i Nieświastowic. W każdej z tych miejscowości miał miejsce krótki odpoczynek, tym bardziej, że słońce przygrzewało naprawdę mocno. Następnie udaliśmy się do Budziejewa, gdzie mogliśmy podziewać piękny pałacyk „Róża Poraju” (miejsce znane wielu młodym parom). Tam skręciliśmy do Budziejewka, do słynnego głazu św. Wojciecha, przy którym zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Ostatni etap rajdu przejechaliśmy jedną dużą grupą do Domu Kultury, gdzie czekały już na nas pyszne kiełbaski z grilla, kawa i herbata. Po takiej jeździe posiłek smakował wyjątkowo. Prezeska Klubu „Siodełko” powitała rowerzystów na mecie, podziękowała za udział i zaprosiła do wspólnej zabawy przy muzyce. Odbyło się również losowanie nagród, kilkorgu z nas udało się wygrać miłe upominki.

Impreza była wyjątkowo udana, mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.!