RAJD ROWEROWY „PAŁUCKI HARPAGAN” 25 LIPIEC 2015.

Rajd rowerowy „Pałucki Harpagan”

25 lipca 2015 roku, po wielu latach przerwy, odbył się w nieco zmienionej formie „Pałucki Harpagan” – rajd rowerowy szlakami Gminy Wągrowiec, która była głównym sponsorem tej imprezy. Na miejscu startu przy bramie OSiR-u spotkało się 68 rowerzystów – mieszkańców naszej, jak i sąsiednich gmin oraz Wągrowca. Głównym celem rajdu było poznawanie historii Gminy Wągrowiec, jej miejsc pamięci narodowej, a także walorów przyrodniczych oraz propagowanie wśród jej mieszkańców czynnych i aktywnych form spędzania czasu wolnego. Ku zadowoleniu organizatorów w rajdzie brały udział całe rodziny, w tym aż trzydzieścioro dzieci. Najmłodszy uczestnik miał sześć lat i świetnie poradził sobie na trasie rajdu. Wiodła ona z Wągrowca do Durowa i Bukowca, dalej przez rezerwat „Dębina”, Bobrowniki, Rudnicze, Runowo do Potulic, gdzie Stowarzyszenie Wiejskie „Strzecha” ugościło uczestników rajdu. Po 25 kilometrach pedałowania ciepły posiłek smakował wyśmienicie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek oraz medal. Na mecie odbyło się losowanie nagród, za prawidłowe wypełnienie kart z pytaniami dotyczącymi miejsc historycznych i ciekawostek przyrodniczych odwiedzanych podczas rajdu. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, głównie dzięki sponsorom, takim jak: Uniwersytet Trzeciego Wieku – grupa rękodzielnicza, SKOK Stefczyka, PHU „Wega” oraz państwo Marianna i Leszek Hinc.

Oprawę merytoryczną i trasę rajdu przygotował Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” przy Oddziale PTTK im. Waldemara Balcerowicza w Wągrowcu.