Wakacyjna niedziela 12 lipca 2015 w kajaku.

Spływ kajakowy 020

Wakacyjna niedziela w kajaku – Struga Gołaniecka

W upalną niedzielę 12 lipca Klub Kajakowy „Zimorodek” zaprosił członków i sympatyków naszego Oddziału na spływ kajakowy Strugą Gołaniecką. O godzinie 9 rano około 40 osób spotkało się przy wągrowieckim Neptunie nad Jeziorem Durowskim. Tu powitał wszystkich komandor spływu kol. Łukasz Jasiński. Po ubraniu kapoków załogi kolejnych kajaków odbijały od brzegu i wiosłując zawzięcie kierowały się w stronę Kobylca. Duża grupa kajaków wyglądała naprawdę imponująco. Przy zachodnim końcu jeziora wpłynęliśmy w malownicze meandry Strugi Gołanieckiej, aby dostać się na Jezioro Kobyleckie. Do atrakcji należała konieczność ręcznego przeciągnięcia kajaków pod mostem z powodu zbyt niskiego stanu wody. Płynąc dalej dopłynęliśmy do brzegu w Bukowcu, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami i chlebem. Do niespodzianki możemy zaliczyć pyszny placek drożdżowy, który upiekła dla nas Magda Strychalska – dziękujemy. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Młodzież, jak zawsze parła do przodu, starsi płynęli stateczniej bez pośpiechu. Około godziny 14 wszystkie załogi bezpiecznie dotarły do mety spływu. Piękna pogoda, wspaniałe widoki i lekki wietrzyk sprawiły, że spływ był bardzo udany. Dziękujemy Łukaszu za wspaniałe zorganizowanie imprezy!