II MIĘDZYSZKOLNY RAJD ROWEROWY 2015.

II Międzyszkolny Rajd Rowerowy 013_(1600_x_1200)

II MIĘDZYSZKOLNY RAJD ROWEROWY

23 maja ponad osiemdziesięcioro uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3 wraz w kilkanaściorgiem rodziców wzięło udział w II Międzyszkolnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” z wągrowieckiego Oddziału PTTK. Celem rajdu było zachęcenie dzieci do aktywnego, wspólnego spędzania czasu wolnego, pokazanie walorów krajoznawczych i turystycznych naszego regionu. Aż w siedmiu grupach młodzi rowerzyści wyruszyli o godzinie dziewiątej rano spod szkoły przy ul. Letniej w kierunku rezerwatu „Dębina” i jego ciekawostki przyrodniczej dębu „Korfanty”. Jadąc dalej leśnymi duktami dotarli do ścieżki rowerowej prowadzącej w kierunku Bartodziej. Tam po krótkim odpoczynku skierowali się w stronę Jeziora Durowskiego i wzdłuż jego brzegu wrócili na miejsce startu. Tu na dzielnych cyklistów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Po posiłku rozegrano mecz piłki nożnej między obiema szkołami i przeprowadzono konkursy z nagrodami: o znajomości zasad bezpiecznego poruszania się rowerem oraz wiedzy o naszym mieście i jego atrakcjach turystycznych.

Na szczególne uznanie zasłużyła grupa najmłodszych uczestników rajdu ( najmłodsza miała pięć lat), uczniów klas 0 – III, które dzielnie przejechały całą piętnastokilometrową trasę.

Impreza skończyła się wręczeniem przez prezesa PTTK Tomasza Bieguna okolicznościowych dyplomów dla obu szkół oraz losowaniem nagród, których sponsorami były: księgarnia „Locum” pana Krzysztofa Kreskowiaka, księgarnia państwa Muszyńskich, Oddział PTTK oraz prywatni sponsorzy.