Wycieczka Austria – Niemcy 21 – 28.09.2014 r.

IMG_3217

Wycieczka Austria – Niemcy „Ziemia Salzburska – Tennengebirge – Dachstein- Wysokie Taury „ 21 –28.09. 2014 r.

Członkowie KTG „Szarotka” to doświadczeni podróżnicy. W dniach 21 – 28.09 2014 r. wyjechali na wycieczkę do Austrii i Niemiec. Pod wodzą prezesa klubu Stefana Strychalskiego, głównego organizatora wyjazdu i Leszka Zagórskiego, pilota wycieczek z Poznania udali się na wyprawę krajoznawczą do Kraju Salzburskiego i w Alpy Bawarskie (Berchtes-gaden – Niemcy).

Trasa wycvieczki prowadziła przez Czechy do Austrii. Turyści zamieszkali w małym miasteczku St. Martin am Tennengebirge w „Appartmenthotel Sonnbichl”. St Martin stanowiło bazę wypadową w najbliższe górskie okolice.

Dla wielu z nas największą atrakcję stanowiło zwiedzanie Salzburga:

• ogrody Mirabell – najpiękniejszy park Salzburga z widokiem na fortecę Hohensalzburg i pałac Altenau

• dom urodzin Mozarta

• uniwersytet i kościół kolegialny z XVII w.

• stary Ratusz (Rathaus) i Stary Rynek (Alter Markt)

• pałac Residenz – oficjalna siedziba biskupów Salzburga.

Po zwiedzeniu Salzburga udalismy się w kierunku granicy niemieckiej, gdzie w Berchtesgaden obejrzeliśmy zamek, rodowa siedzibę Wittelsbachów i piękny Stary Rynek z zabytkowymi budynkami w stylu rokoko.

Do największych atrakcji w okolicy należy miejscowość nad jeziorem Konigsee, skąd małym stateczkiem popłynęliśmy do przepięknego kościoła św. Bartłomieja. Podczas rejsu podziwialiśmy wyłaniającą się z wody górę Watzmann (2713m)

Kolejny dzień turyści poświęcili na zwiedzanie urokliwego miasteczka Hallstatt, gdzie podziwiali kościół z 1505 r. i kaplicę cmentarną św. Michała z czaszkami.

Bad Ischl – to kolejny punkt zwiedzania. To piękne uzdrowisko było miejscem spotkania w 1853 r. cesarza Franciszka Józefa i jego przyszłej żony Elżbiety Bawarskiej. Zwiedziliśmy letnią rezydencję (Kaiservilla) i piękny park.

Członkowie KTG „Szarotka” kolejne dni spędzili w Wysokich Taurach. Wysokoalpejską drogą na Gross-glockner udali się na platformę widokową Edelweisspitze (2577m), skąd roztacza się najwspanialszy widok nas okolicę: szczyt Franz Josef Hohe, widok na Lodowiec Pasterze i Grossglockner.

Kolejny dzień i kolejne niezapomniane wrażenia wiążemy z przepięknym wąwozem Liechtenstainklaun. ( ogromny wodospad wśród stromych skał), objazdem rejonu Salzkommergut i Dachstein oraz jaskinią lodową.

Droga powrotna prowadziła również przez Czechy. Turyści powrócili do domu z mnóstwem wrażeń i mocnym postanowieniem powrotu w przepiękne Alpy Austriackie.

Kliknij Galeria Zdjęć: