Obchody 60-lat Oddziału PTTK im. W Balcerowicza w Wągrowcu.

60 lat Oddziału PTTK

18 października nasz Oddział obchodził uroczyście 60 – lecie swojego istnienia. Na gali, która miała miejsce w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zjawiło się wielu naszych członków, sympatyków oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: z-ca burmistrza miasta pan Grzegorz Kamiński, starosta pan Michał Piechocki, wójt pan Przemysław Majchrzak i pan Andrzej Banaszyński wójt gminy Mieścisko. Przybyli także przedstawiciele władz PTTK w osobie kolegi Pawła Mordala – przedstawiciela Zarządu Głównego oraz kolegi Andrzeja Kudlaszyka – prezesa Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK.

Ogromną radość sprawiło nam przybycie na to spotkanie siostry naszego patrona pani Sylwii Biernackiej, a także byłych prezesów : Eugeniusza Pyrzyńskiego i Jana Zengra. Pojawili się również goście z zaprzyjaźnionych Oddziałów z Gniezna, Piły oraz z Wrześni.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia historii naszego Oddziału od roku 1954 aż do 2003, połączonej z prezentacją zdjęć z tamtego okresu. Następnie kol. Prezes przedstawił obecną działalność Oddziału i jego osiągnięcia. Z kolei kol. Romuald Styczyński w bardzo ciepłych słowach przybliżył obecnym postać naszego patrona Waldemara Balcerowicza.

Nadszedł czas na uroczyste wręczenie sztandaru. Poczet sztandarowy stanowili: Zofia Zmudzińska, Jacek Orchowicz i Lucyna Cegielska, którzy wnieśli sztandar na salę. Z ich rąk przejął go przedstawiciel Zarządu Głównego i uroczyście przekazał na ręce naszego prezesa oraz odczytał AKT NADANIA SZTANDARU.

Po tej wzruszającej ceremonii nastąpił moment symbolicznego wbicia gwoździ przez najbardziej zasłużonych fundatorów oraz złożenia podpisów w „Księdze Fundatorów Sztandaru”. Gwoźdź do drzewca sztandaru przybili:

• Michał Piechocki

• Grzegorz Kamiński

• Przemysław Majchrzak

• Andrzej Banaszyński

• Jarosław Berendt

• Jerzy Mianowski i „Głos Wągrowiecki”

• Leszek Cichy

• Stefan Strychalski KTG „Szarotka”

• Tomasz Biegun KTR „Pałuki Tour”

Następnie na scenie pojawiły się dzieci – członkowie chóru „Maleńki”, które pod kierunkiem pana Tomasza Kotwicy uświetniły naszą imprezę swoim występem wokalnym, a za nimi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy brawurowo wykonali taniec przygotowany pod kierunkiem pani Agaty Drążkiewicz.

Pamiętając o tym, że działalność PTTK opiera przede wszystkim na pracy społecznej i jedyną formą podziękowania za pasję, zaangażowanie oraz czas temu poświęcony są odznaczenia, Prezes Oddziału kolega Tomasz Biegun wręczył wyróżniającym się działaczom oraz sympatykom wspierającym nasz Oddział „Medale 60-lecia Oddziału”. Kolega Paweł Mordal wręczył następnie „Dyplomy Zarządu Głównego PTTK”, a starosta Michał Piechocki uhonorował troje naszych działaczy przyznaniem nagrody „Herbu Powiatu Wągrowieckiego”

Wzruszającą dla wszystkich chwilą było odznaczenie naszego nowego sztandaru „Brązową Honorową Odznaką PTTK”, którą uroczyście przywiesił na nim kol. Paweł Mordal.

Otrzymaliśmy od przybyłych gości mnóstwo miłych, ciepłych słów i życzeń w postaci dyplomów gratulacyjnych, listów i statuetek. Wyróżniono nasz Oddział również przyznaną przez burmistrza miasta statuetką ks. Jakuba Wujka za popularyzowanie turystyki wśród wągrowczan.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie pod przewodnictwem Stefana Strychalskiego turystycznej piosenki „Jak dobrze nam zdobywać góry” oraz poczęstunek tortem i lampką szampana.

Dalszy ciąg obchodów naszego 60 – lecia miał miejsce podczas zabawy tanecznej w Łęgowie. Ponad 70 osób przy wspaniałej muzyce bawiło się wspólnie aż do godziny 2 nad ranem.

Dziękujmy  wszystkim tym, którzy byli na naszej uroczystości, przeżywając wspólnie podniosłe i nie zapomniane chwile, chwile wzruszeń, które zostaną nam na długo w naszej pamięci.

Zarząd Oddziału PTTK w Wągrowcu.

Kliknij Galeria Zdjęć:

Kliknij Galeria Zdjęć 2″