Rodzinny piknik rowerowy w Żelicach – relacja.

Rodzinny Piknik Rowerowy w Żelicach – 13 lipca 2014 roku

Po raz kolejny Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” przy współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszeniem „Dolina Wełny” zaprosił swoich członków oraz sympatyków i ich rodziny do aktywnego niedzielnego wypoczynku organizując 13 lipca „Rodzinny Piknik Rowerowy” z metą w Żelicach.

Na starcie przy Szkole Podstawowej nr 3 na ulicy Letniej pojawiło się czterdzieścioro czworo rowerzystów w różnym wieku. Grupę prowadził kolega Tadeusz Wiśniewski. Trasa wiodła przez ulice Osady do rezerwatu Dębina, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę przy pomniku przyrody dębie Korfantym. Dalej przez Wiatrowiec, Mikołajewo, Runowo i Potulice dotarliśmy do Żelic. Po drodze zdarzyły się drobne przygody w postaci pękniętych dwóch dętek i spadającego łańcucha, ale nie zepsuło to nikomu dobrego humoru, a usterki szybko naprawiono.

W Żelicach czekała pani sołtys, która miło nas przywitała i pełniła rolę gospodyni udostępnionej nam świetlicy i terenu wokół niej. Odpoczywając poczekaliśmy na zmotoryzowanych uczestników imprezy, a następnie kolega Tomasz Biegun powitał przybyłych i rozpoczął się nasz piknik.

Zaprosiliśmy uczestników do zabaw sportowych. Chętni, a było ich wielu, mogli wziąć udział w slalomie rowerowym, mini hokeju na trawie, biegu z piłeczką na łyżce czy rzutach czym się da do celu. Zabawa była doskonała, a jej finał stanowiło przeciąganie liny. Oczywiście wygrały „słabe” panie!

Po posiłku regeneracyjnym kolega Janusz Woźniak ze Stowarzyszenia „Dolina Wełny” przeprowadził wśród młodszych uczestników pikniku konkurs znajomości zasad ruchu drogowego. Okazało się, że młodzież doskonale orientuje się w przepisach i wyłonienie zwycięzcy trwało dość długo.

Ponieważ zbliżał się koniec naszej imprezy, wręczono upominki i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji oraz najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi pikniku.

W imprezie wzięło w sumie udział ponad osiemdziesięcioro uczestników, udowadniając, że potrafimy czynnie i aktywnie wypoczywać bawiąc się przy tym doskonale.

Zapraszamy na kolejny piknik za rok.!

Kliknij Galeria Zdjęć.