2019.08.25 i 31 OBCHODY 65-LECIA ODDZIAŁU !

Obchody 65 – lecia Oddziału !

25 i 31 sierpnia 2019 r.

            Obchody tak zacnej rocznicy członkowie Oddziału rozpoczęli już w niedzielę 25 sierpnia uczestnictwem wraz ze sztandarem we mszy celebrowanej w intencji naszego Oddziału przez księdza kanonika Piotra Kalinowskiego, który w bardzo ciepłych i serdecznych słowach mówił o naszej działalności, wspomniał o Romku Styczyńskim i jego roli w wyznaczaniu „Szlaku Jakubowego”. Kolega Prezes bardzo serdecznie podziękował ks. Kanonikowi wręczając mu pamiątkowy medal 65 –lecia Oddziału.

          Kolejnym wydarzeniem naszego Jubileuszu była uroczystość w sobotę 31 sierpnia w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury. Wśród gości powitaliśmy starostę pana Tomasza Krenca, w-ce starostę pana Michała Piechockiego, wójta wągrowieckiej gminy pana Przemysława Majchrzaka, przewodniczącego rady miasta pana Jakuba Zadrogę, przewodniczącą rady powiatu panią Małgorzatę Osuch. Przybyli także nasi przyjaciele dr Włodzimierz Łęcki z Poznania, Basia Kucharska z WUTW, były prezes Jan Zenger, siostra Waldka Balcerowicza oraz Ludmiła – córka Romka Styczyńskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Klubu Rowerowego z Wrześni i przedstawicieli lokalnej prasy.

      Po wprowadzeniu sztandaru i powitaniu wszystkich przybyłych obejrzeliśmy film przygotowany przez Jagodę Cegielską przedstawiający działalność Oddziału i wszystkich Klubów na przestrzeni ostatnich pięciu lat. A działo się u nas naprawdę dużo! Następnie głos zabrał kolega prezes Tomek Biegun. Odwołał się do obejrzanego filmu i podkreślił, co w naszej działalności jest najważniejsze. Mówił o naszych klubach, o współpracy z instytucjami samorządowymi i o kolejnych stawianych przed Oddziałem celach i zadaniach.

     Niezwykle miłym akcentem naszej uroczystości było wręczenie okolicznościowych odznaczeń, między innymi przyznanych przez Zarząd Główny PTTK medali dla Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Urzędu Gminy oraz srebrnych i brązowych Honorowych Odznak PTTK, a także Dyplomów PTTK dla naszych wyróżniających się działaczy i członków.

    Wielką niespodzianką było odznaczenie naszego Oddziału Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego, nagrodą tą uhonorowani zostali również nasz prezes Tomek oraz Ania nasza skarbniczka. Wielkie gratulacje!!! W pełni zasłużyliście !!!

    Kolejne wyróżnienia w postaci pamiątkowych medali 65-lecia otrzymali zarówno goście, jak i wielu naszych członków, szczególnie zaangażowanych w codzienną naszą działalność i aktywnie uczestniczących w naszych wydarzeniach klubowych i oddziałowych. Ci na których zawsze możemy liczyć, przy organizacji naszych imprez i wycieczek.

   Miłym akcentem były serdeczne wypowiedzi naszych gości, szczególnie dr Włodzimierza Łęckiego, który nie szczędził nam gratulacji pochwał.

   Po uroczystym wyprowadzeniu sztandaru wszyscy zostali zaproszeni na zwiedzenie wystawy w galerii MDK oraz na  kawę i okolicznościowy tort.

  Obchody 65-lecia zakończyła wspaniała zabawa w Grylewie. Mimo upału przy super muzyce i pysznym jedzeniu wszyscy szaleli na parkiecie aż do godziny drugiej i nikt nie chciał wracać do domu!

KLIKNIJ GALERIA ZDJĘĆ: