2019.07.06 IV WĄGROWIECKI CYSTERSKI RAJD ROWEROWY.

IV Wągrowiecki Cysterski Rajd Rowerowy

6 lipca 2019r

100 rowerzystów spotkało się w sobotę 6 lipca na IV Wągrowieckim Cysterskim Rajdzie Rowerowym otwierającym cykl imprez związanych z obchodami imienin naszego miasta. Organizatorem imprezy był nasz Oddział i członkowie  K.T.R. „Pałuki Tour” przy wsparciu finansowym z budżetu Miasta.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: dłuższą 60 km i 30 km. Chętni na pierwszą trasę spotkali się na Campingu OSiR-u już przed godziną dziewiątą. Każdy dostał na drogę drożdżówkę oraz wodę. Podzieleni na grupy rowerzyści punktualnie wyruszyli na trasę, która wiodła z OSiR-u do Kopaszyna, Grylewa przez Kamienicę,  Żelice, Rudnicze, Bartodzieje do Wągrowca.

Gdy pierwsi dzielnie pedałowali poznając nasze okolice, w miejscu startu zebrali się uczestnicy grupy drugiej, która wystartowała na trasę o godz. 11. Pojechali ul.Kościuszki, ul. Bartodziejską do ul. Grzybowej i dalej przez las do Żelic. Przed pałacem rodziny Nieżychowskich uczestnicy poznali jego ciekawą historie. Szkoda że po upadku PGR-u budynek uległ zaniedbaniu. Po krótkim odpoczynku ruszono w dalszą trasę przez Rudnicze, Bartodzieje do Wągrowca.

Na mecie czekał na wszystkich pyszny chleb ze smalcem i ogórkami oraz kiełbasa z grilla, a także ciepła kawa i herbata. Była okazja aby podzielić się wrażeniami z trasy i porozmawiać z przyjaciółmi. Spotykamy się przecież na rajdach rowerowych już od wielu lat. Po krótkim odpoczynku, prezes Klubu Rowerowego kol. Tadziu wręczył puchary grupom rowerowym z Gniezna, Pobiedzisk, Mieściska, Konina oraz grupie Wielkopolanie. Kolejne nagrody  w postaci sprzętu turystycznego i rowerowego otrzymali najmłodsi uczestnicy rajdu, a potem wylosowani dorośli. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy medal oraz naklejkę. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Odjeżdżając nasi goście żegnali się słowami: „do zobaczenia za rok”.