2019.06.02 VIII RAJD „FORTUNA” FOLWARK KONNY HERMANOWO.

VIII Rajd „Fortuna”

Folwark Konny Hermanowo

2 czerwca 2019 r

Pierwszą, upalną niedzielę czerwca spędziliśmy zaproszeni przez Klub Rowerowy „Wrześnianie” na rajdzie rowerowym „Fortuna”. W tym roku start miał miejsce w Miłosławiu, skąd udaliśmy się na przeprawę promową przez Wartę w miejscowości Pogorzelica. Dalej popedałowaliśmy do Śmiełowa, gdzie był pierwszy  na trasie punkt kontrolny. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy całą naszą grupą do Dębna, a stamtąd wprost do Hermanowa. Zostaliśmy tam serdecznie powitani przez komandora rajdu, naszego serdecznego przyjaciela Miecia Koczorowskiego. Na mecie zgromadziło się około 600 uczestników rajdu, w różnym wieku: od malutkich do dojrzałych wiekiem. Na każdego uczestnika czekała drożdżówka oraz posiłek regeneracyjny w postaci żurku lub bigosu. Jak zawsze wiele emocji zbudziło losowanie nagród, ale wielu naszym dopisało szczęście i wyjechali z rajdu z upominkami. Rajdy Fortuna cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród naszych rowerzystów. Trasy nie są trudne, pogoda zawsze dopisuje, jest okazja na spotkanie z zaprzyjaźnionymi rowerzystami z Wielkopolski i jest to wspaniale spędzony dzień.

W rajdzie brało udział 19 rowerzystów z naszego klubu oraz 4 z Klubu „Siodełko” z Mieściska. Największe jednak brawa należą się piątce cyklistów: Lucynie, Ewelinie, Izie oraz Bartkowi i Michałowi za pokonanie trasy z Wągrowca do Hermanowa i z powrotem  na rowerach. Pokonali oni 236,330 km! Jesteście Wielcy!