2019.05.01-05 MAJÓWKA NA ROWERACH W SARBINOWIE.

SARBINOWO

2019.05.01-05

Tym razem majówka na rowerach została wyznaczona w Sarbinowie. Członkowie Oddziału PTTK wraz z sekcją rowerową UTW z Wągrowca wyprawili się na szlaki rowerowe środkowego Bałtyku. Grupa liczyła 25 osób w tym 7 rowerzystów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Bożenny Zamiar.

Organizatorem wyprawy rowerowej był Orchowicz Jacek z Klubu Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour”, który był jednocześnie komandorem wyprawy. Zorganizował i zaplanował wyprawę w każdym szczególe tzn. transport rowerów i turystów, szlaki rowerowe, noclegi oraz wyżywienie jak również wieczorek taneczny. Pogoda była bardzo wietrzna ale bez opadów co umożliwiło na realizację planów tras rowerowych. Trasy rowerowe pokonywaliśmy z Sarbinowa na zachód do Kołobrzegu oraz z Sarbinowa na wschód do Darłowa.

W dniu 4 maja wyznaczyliśmy trasę do Dobrzycy gdzie była wystawa kwiatów oraz ogrodów tematycznych.

W dniu 3 maja nasi turyści brali udział w zawodach o Puchar Polski w Nordick Walking , które odbyły się w Mielnie. Nasza turystka Iwona Turkowska zdobyła trzecie miejsce i otrzymała medal i puchar z rąk Justyny Kowalczyk. Ponadto kol. Stanisław Turkowski i Krystyna Łasińska otrzymali medale za pokonanie trasy. Każdy z uczestników pokonywał trasy rowerowe w zależności od możliwości fizycznych.

Trzeba pochwalić turystki z Trzeciego Wieku , pomimo trudnych warunków pogodowych przejeżdżały dziennie od 30,00 do 50,00 km. Grupy rowerowe mocniejsze dziennie pokonywały trasy od 60,,00 do 100,00 km.Najważniejsze był to, że każdy turysta znalazł coś dla siebie według swoich możliwości i umiejętności oraz czuł się swobodnie i planował dzień według swego uznania.