2019.04.22 WIELKANOCNY SPŁYW KAJAKOWY WEŁNĄ.

Wielkanocny Spływ Kajakowy Wełną

22.04.2019 r.

Tradycyjnie, Poniedziałek Wielkanocny Klub Turystyki Kajakowej Zimorodek spędził na wodzie. Tym razem na trasę spływu wybraliśmy 11 km odcinek Wełny z Rudej Koźlanki do Wągrowca. Frekwencja i pogoda dopisała. Na starcie stawiło się 30 uczestników. W sumie popłynęło trzynaście kajaków dwuosobowych i cztery “jedynki”. Po krótkiej odprawie komandor spływu, Łukasz Jasiński, rzucił hasło „na wodę”, po czym kolorowa flota popłynęła na spotkanie z przygodą. Jedna osada już kilka minut po starcie zafundowała sobie śmigusowo-dyngusową kąpiel w nieco zimnym jeszcze, wiosennym nurcie rzeki. Koledzy udzielili im pomocy, wsparli suchymi ubraniami po czym dwójka śmiałków z uśmiechem na twarzy wyruszyła w dalszą drogę. Za Rudą Koźlanką Wełna wiła się spokojnie pośród pól i łąk. Dopiero przed Łaziskami napotkaliśmy na kilka niespodzianek w postaci powalonych drzew, których pokonanie dostarczyło dreszczyku emocji. W Łaziskach zrobiliśmy sobie przerwę przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Ugościł nas Pan Leszek Twaróg, na terenie swojego Łowiska nad Rozlewiskiem. Po odpoczyku wyruszyliśmy na drugi etap spływu. Tym razem już bez niespodzianek dotarliśmy do Wągrowca. Na skrzyżowaniu Wełny z Nielbą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie a spływ zakończył się przy mostku na wysokości Wspinalni Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości druhów – strażaków mieliśmy możliwość wdrapania się na samą górę tej wieży i podziwiania miasta z jej perspektywy.