2019.-4.-6 VIII RAJD ROWEROWY W NIEZNANE.

VIII Rajd w Nieznane

Członkowie naszego Oddziału PTTK chętnie uczestniczą w imprezach organizowanych przez Miasto i Gminę Skoki oraz przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka.

W dniu 6.04.2019 odbył się już po raz ósmy Rajd w Nieznane organizowany przez Miasto i Gminę Skoki. Na starcie pojawiło się 15 członków PTTK na czele z prezesem, kol. Tomaszem Biegunem. Trasa rajdu przebiegała przez malownicze okolice Skoków wśród pól i lasów/ Glinno – Bliżyce -Wysoka-Pawłowo Skockie-Miączynek – Dzwonowo- Sławica/.Dla niewprawnych rowerzystów w jeżdzie po piaszczystych drogach , pagórkach i wykrotach było to spore wyzwanie. Warto się było potrudzić, a wszyscy uczestnicy rajdu ok. 150 osób , mieli na mecie satysfakcję, że dojechali. Świetnie dawały sobie radę także dzieci.

Meta rajdu- zawsze utrzymywana w tajemnicy- znajdowała się w Sławicy, a konkretnie przed bardzo urokliwym pensjonatem VERANDA HOME. Zostaliśmy tam ugoszczeni smacznym żurkiem oraz kawą i pysznym ciastem. Była także możliwość zwiedzania obiektu, z czego duża grupa rowerzystów skorzystała. Miejsce naprawdę godne polecenia. Uczestnicy rajdu wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez organizatora rajdu. Szczęście mieli także nasi turyści.

VIII Rajd w Nieznane należy zaliczyć do bardzo udanych . Pogoda  dopisała, bo 18 stopni i słońce to wymarzone warunki do jazdy na rowerze.Świetna organizacja, jak zwykle w Skokach. Bardzo ciekawa i urozmaicona  trasa. Komandor rajdu, Karolina Stefaniak, oraz jej współpracownicy spisali się na medal. W Skokach dużo się dzieje. Dziękujemy.

Anna Golińska