2019.03.23 10 LECIE K.T.G. „SZAROTKA”

Klub Turystyki Górskiej „Szarotka” w tym roku obchodzi swoje urodziny. Jesteśmy dość młodzi, bo to skromne 10 lat, ale jakże hucznie         świętowane.

23 lutego 2019 roku zebraliśmy się w Grylewie w gronie klubowiczów, sympatyków, zaproszonych gości i przyjaciół by cieszyć się ze wspólnie przeżytych lat.

Uroczystość rozpoczęliśmy piosenką „Jak dobrze nam zdobywać góry”, podczas której został wprowadzony Sztandar PTTK Oddziału Wągrowiec. Następnie uczciliśmy minutą ciszy, zmarłego dzień wcześniej Romka Styczyńskiego – jednego ze współzałożycieli Klubu „Szarotka”.

Następnie Prezes Stefan Strychalski przypomniał  historię klubu, wspomniał o współzałożycielach oraz o obecnych dokonaniach klubu. Na ręce prezesa spłynęły gratulacje oraz życzenia od zaproszonych Gości.

W naszej uroczystości uczestniczyli:

Starosta Powiatu Wągrowieckiego – p. Tomasz Kranc

Wójt Gminy Wągrowiec – p. Przemysław Majchrzak

Sołtys Grylewa – p. Anna Haremza

Honorowy Członek PTTK – Zdzisław Kobyłka

Członek Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK w Warszawie oraz członek Zarządu Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów w Poznaniu Krystian Grajczak

Vice – Przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie oraz vice – przewodniczący Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystki Górskiej PTTK Mikołaj Majewski

Członek Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w Krakowie oraz Przewodniczący Podkomisji Klubów Górskich Jacek Nowicki

Członek Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w Krakowie Karol Piotrowski

Członek Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK w Poznaniu – Piotr Alankiewicz

Prezes Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK – Jerzy Świgoń

Oraz Prezesi i przedstawiciele Klubów Górskich:

o             Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK z Poznania,

o             Watry z Kalisza,

o             Grani z Poznania,

o             Koliby z Krotoszyna

o             Gruli z Jarocina,

o             Harnaś z Konina,

o             Ornak z Gniezna,

o             Koliby z Poznania.

W tak szczególnym dniu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia:

• Medal Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie dla Romualda Styczyńskiego

• Dyplom Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie dla Stefana Strychalskiego

• Dyplom Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie dla Józefa Robakowskiego

Dyplom Zarządu Klubu Turystyki Górskiej „Szarotka” dla:

• Romualda Styczyńskiego

• Feliksa Królikowskiego

• Leszka Zagórskiego

Po części oficjalnej miała miejsce prezentacja multimedialna, przedstawiająca krótki zarys wyjazdów górskich „Szarotki” na przestrzeni ostatnich 10 lat. Autorem prezentacji była Jagoda Cegielska. Pojawił się również reportaż wizualny okiem turysty Leszka Zagórskiego, który uczestniczył w 16 wyjazdach organizowanych przez nasz Klub.