2018.12.09 MIKOŁAJE W KAJAKACH.

Mikołaje w kajakach.

Kolejna radość mikołajkowa nad jeziorem w wykonaniu członków klubu Turystyki Kajakowej „Zimorodek” działającego przy wągrowieckim PTTK-u im. Waldemara Balcerowicza.

W niedziele 9 grudnia o godz. 12:00 na wągrowieckiej plaży miejskiej zebrała się pokaźna grupa wyczekujących na Mikołajów. Przypłynęli w kajakach z darami a oczekujący przywitali ich radośnie oklaskami. Były pyszne cukierki i zdjęcia z Mikołajami.

Tego dnia było moc wrażeń, plaża i baseny kąpielowe ożyły. To Morsy a wągrowieckiego PTTK-u rozpoczynali sezon zimowego morsowania w Jeziorze Durowskim. Ich odważnej rozgrzewce i kąpieli towarzyszyła liczna grupa członków i sympatyków PTTK. Tomasz Biegun – prezes PTTK i towarzysze kąpieli, wśród nich dziewczyny duże i małe, dali przykład odwagi i oddania swojej pasji. Choć dzień był szary, ponury i chłodny, to wokół było radośnie i przyjaźnie, to jednak dobry nastrój nas nie opuszczał , bo Mikołaje i Morsy nas rozweselali swoim radosnym zachowaniem.

Mikołajom mówimy do zobaczenia za rok, a Morsom chętnie towarzyszyć będziemy w ich zimowej kąpieli (w terminach podanych później).

Była to kolejna, bardzo pozytywna akcja integracji pokoleń w wykonaniu członków wągrowieckiego PTTK. Było nas dużo; od bliźniaków w wózku z ich babciami i rodzicami, dzieci z rodzicami i dziadkami, pływające kaczki, rowery, były pieski z właścicielami, było przyjaźnie, radośnie, wesoło. I o to chodzi!

obserwatorka

Wiesia Maćkowiak