2018.07.22 WIELODYSCYPLINOWY RAJD DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU.

Wielodyscyplinowy Rajd dla mieszkańców Powiatu

22 lipca 2018r.

W niedzielę 22 lipca o godz. 11.00 na plaży miejskiej nad Jeziorem Durowskim spotkali rowerzyści, piechurzy i kajakarze, aby wziąć udział w Wielodyscyplinowym Rajdzie zorganizowanym przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego im. W. Balcerowicza w ramach realizacji zadania  finansowanego z budżetu obywatelskiego pt. „Aktywizacja turystyczno –sportowa mieszkańców Powiatu”.  W imprezie wzięło udział 112 uczestników – mieszkańców naszego Powiatu w różnym wieku i ku naszej radości bardzo często całymi rodzinami.  Dyscypliną  która rozpoczęła rajd, był slalom kajakowy w jedynkach i dwójkach. 8 kajakarzy indywidualnie zawzięcie walczyło o jak najszybsze pokonanie trasy slalomu. Zwyciężył kolega Jerzy Szociński, kolejne miejsca zajęli Bartek Biegun i Artur Besigk. W kajakowych dwójkach, których startowało 7,  zwyciężyli Kinga i Jerzy Szocińscy przed Ryszardem Nowickim i Jerzym Polańskim oraz Bartkiem Biegunem i Mariuszem Drążkowskim. Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk wicestarosty Michała Piechockiego  pamiątkowe medale, a zwycięzcy piękne puchary. Po rozegranym slalomie rowerzyści pod  wodzą prezesa klubu rowerowego wyruszyli na dziesięciokilometrową trasę w stronę Bukowca, a nieliczna niestety grupa piechurów pomaszerowała lasami do miejsca spotkania wszystkich uczestników, a mianowicie do Centrum Edukacji Leśnej w Durowie. Tam na rajdowców  czekały napoje, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbasa z grilla. Po posiłku ruszono do wspólnych zabaw sportowych. Wśród starszych ogromną popularnością cieszyła się gra w „Bulle”. Czteroosobowe drużyny walczyły niezwykle zaciekle, a zwyciężył zespół w składzie Renata Kołodziej, Ewa Wiśniewska, Mariusz Drążkowski i Lesław Pilc. Młodsi i starsi chętnie uczestniczyli w pozostałych konkurencjach sportowych: w rzutach skakanką, strzelaniu karnych do bramki, rzutach do celu krążkami rywalizując zawzięcie i bawiąc się przy tym wspaniale. Bardzo ucieszył nas udział w rajdzie kilkunastoosobowej grupy dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej z Wągrowca, które wraz z opiekunami aktywnie uczestniczyły we wszystkich  konkurencjach.

Podsumowaniem tego dnia spędzonego na świeżym powietrzu, w ruchu i na aktywnych zabawach sportowych było wręczenie przez prezesa Oddziału kol. Tomka Bieguna i starostę Michała Piechockiego nagród wszystkim zwycięzcom poszczególnych konkursów.