2018.06.03 VII RAJD ROWEROWY „FORTUNA”.

Rajd Rowerowy FORTUNA

3.06.2018

Dobrą tradycją Klubu Turystyki Rowerowej „ Pałuki Tour” jest udział w rajdzie rowerowym organizowanym we Wrześni  przez Klub Turystyki Rowerowej „Wrześnianie”. W tegorocznym VII Rajdzie FORTUNA/ Zlot Gwiaździsty/ wzięło udział około 800 osób z różnych stron Wielkopolski.

Start rajdu został wyznaczony w miejscowości Gozdowo. Tam też trzeba było odpowiedzieć na pytanie i wziąść udział w zabawie sprawnościowej.Następny punkt kontrolny to Kołaczkowo. Piękny park otaczający klasycystyczny dwór z pocz. XIX wieku zachęcał do odpoczynku. To malownicze miejsce upodobał sobie Władysław Reymont. W 1920 roku kupił majątek i był jego właścicielem do 1925 roku. Dalsza trasa rajdu wiodła przez miejscowości: Wszembórz, Mikuszewo, Kozubiec i Bugaj.Piękne widoki na Oz Miłosławski i krawędź Pradoliny Warciańsko – Odrzańskiej uatrakcyjniały jazdę. Na mecie w Miłosławiu czekał poczęstunek, liczne atrakcje dla dzieci i starszych turystów oraz losowanie nagród ufundowanych przez wielu sponsorów. Wągrowczanie nie mieli tym razem szczęścia. Niewatpliwą atrakcją była możliwość zwiedzania Browaru FORTUNA , z czego rowerzyści z Wągrowca skwapliwie skorzystali. W drodze powrotnej zaskoczyła uczestników rajdu krótka burza i deszcz. Część osób dojechała do Wrześni, a część zakończyła jazdę na rowerze w Biechowie. Grupa z naszego oddziału liczyła 11 osób. Przejechaliśmy średnio 50 km. Trzech rowerzystów jadących bezpośrednio  z Wągrowca pokonało dystans 200 km.

Rajd zorganizowany bardzo dobrze i z dużym rozmachem. Ciekawa formuła, mimo masowości. Cieszy fakt, że w rajdzie wzięła udział duża grupa mieszkańców okolicznych miejscowości. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Komandor Rajdu, Mieczysław  Koczorowski i Klub Turystyki Rowerowej „ Wrześnianie” spisali się na medal.

Anna Golińska