2017-09-09 XI Cysterski Rajd Rowerowy Owińska.

Owińska 2017 024_(1600_x_1200)

XI Rajd Cysterski – Owińska

9 września 2017 r.

15 osobowa grupa  rowerzystów z naszego Klubu „Pałuki Tour” wzięła w sobotę 9 września udział w XI Rajdzie Cysterskim z metą w Owińskach. Imprezę co roku organizuje Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. My, jak zawsze, wybraliśmy trasę „tajemniczą” czyli z Wągrowca do Owińsk przez Roszkowo – Skoki – Łopuchowo – Murowaną Goślinę. Pogoda była idealna, wręcz wymarzona na wycieczkę rowerową. Na mecie przy pałacu oprócz posiłku czekało na uczestników ( a było ich ponad 200) rozwiązanie testu oraz dużo różnych atrakcji. Dla nas była to okazja do spotkania się ze znajomymi z innych klubów rowerowych i miłego spędzenia dnia na aktywnym wypoczynku. Po losowaniu nagród wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania z testu ( nasi załapali się na kilka), zaczęliśmy zbierać się do drogi powrotnej. W sumie przekręciliśmy około 90 km, ale warto było.