2017-06-11 SPŁYW KAJAKOWY STRUGĄ GOŁANIECKĄ.

IMG_3041

Zainteresowanie spływem Strugą Gołaniecką przerosło wszelkie nasze oczekiwania. Lista osób chętnych była zamknięta praktycznie po kilku dniach od udostępnienia informacji. 11 czerwca pobiliśmy chyba rekord w ilości osób jednocześnie spływających kajakami tą urokliwą rzeką naszego Powiatu. Do pokonania było zaledwie 11km trasy wiodącej przez przepiękne jezioro Grylewskie, Bukowieckie Duże, Bukowieckie Małe, Kobyleckie i Durowskie. Gdy dotarliśmy na zasłużoną przerwę w Bukowcu czekał na nas Krzysztof z ogniskiem i niewielkim poczęstunkiem. Później można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu wiedzy o naszym regionie. Pojawiły się pytania dotyczące pomników przyrody, zabytków, rzek itp. które mają coś wspólnego z naszym powiatem.  Poza konkursem krajoznawczym przeprowadziliśmy też konkurs sprawnościowy, tzw. narciarz polegający na wyścigu par wpiętych w jedne narty oraz krótki wyścig kajakowy z poruszającą się bojką którą należało opłynąć dookoła. Rozleniwieni po przerwie musieliśmy jednak wsiąść w kajaki i kontynuować spływ do Wągrowca.  Ogromne wrażenie robiła ilość kolorowych kajaków na wodzie, który wpędzał w zachwyt nawet doświadczonych wodniaków.

A wszystko to było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego i Oddziału PTTK w Wągrowcu. Impreza nie odbyłaby się też gdyby nie bardzo duże zaangażowanie członków Zimorodka – Krzysztofa, Lumka, Łukasza oraz Mikana i Bartka którzy członkami Zimorodka chcą zostać. Gdyby nie pomoc chłopaków byłoby ciężko zorganizować imprezę na taką skalę.

Miło było dostawać po imprezie smsy z podziękowaniami i dobrym słowem o spływie. Myślę że za rok znów Struga przeżyje nasz nalot 🙂 kto wie… może z jeszcze większą liczbą uczestników!