2017-06-10 III HARPAGAN PAŁUCKI.

III Rajd Rowerowy „Harpagan Pałucki”

W sobotę 10 czerwca odbyła się kolejna, bo już trzecia edycja rajdu rowerowego „Harpagan Pałucki” organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” wągrowieckiego Oddziału PTTK przy współudziale finansowym Urzędu Gminy dla jej mieszkańców. Około 100 osób: dzieci, młodzież i dorośli spotkało się na parkingu przy urzędzie, aby dwoma trasami (dłuższa – 35 km, krótsza 20 km) prowadzącymi przez malownicze i ciekawe miejsca naszej okolicy dojechać do Potulic, gdzie serdecznie i gościnnie przyjęli nas członkowie Stowarzyszenia Wiejskiego „Strzecha”. Jego członkowie czekali na nas na trasie i razem kontynuowaliśmy nasz rajd. Na mecie oprócz poczęstunku w postaci ciasta, chleba ze smalcem i ogórkiem czekała na wszystkich kiełbasa z grilla. Można było także sprawdzić swoją zręczność w zabawach sportowych. Rajd okazał się doskonałą okazją do integracji mieszkańców gminy, poznania własnej „małej ojczyzny”, a atrakcyjne nagrody stanowiły miłe uzupełnienie imprezy.