MIKOŁAJKI W PTTK 04-12-2-2016 r.

Mikołajki w PTTK

Mieszkańcy Wągrowca, którzy w niedzielne popołudnie, mimo niezbyt sprzyjającej aury, wybrali się na spacer nad nasze jezioro przeżyli sporą niespodziankę. Spośród spowijającej jezioro mgły wyłoniły się trzy kajaki z wiosłującymi Mikołajami w towarzystwie niedźwiedzia polarnego. Ku radości zebranych na brzegu dzieci Mikołajowie wylądowali na plaży i obdarowywali wszystkie maluchy cukierkami i chętnie pozowali z nimi do zdjęć. Inicjatorem tej akcji był Klub Turystyki Kajakowej „Zimorodek” z wągrowieckiego Oddziału PTTK.  Celem było sprawienie radości dzieciom oraz pokazanie, że kajaki to nie tylko sport letni, ale że można pływać cały rok – jak powiedziała nam prezes Klubu Kajakowego Monika Jasińska. Trzeba dodać, że Mikołajowie wypłynęli na rzeki Nielbę i Wełnę z naszego słynnego skrzyżowania rzek.

Zgromadzeni nad jeziorem mogli przy tej okazji zobaczyć, że członkowie naszego Oddziału z prezesem Tomaszem Biegunem na czele, zimy się nie boją i dzielnie wskakują do jeziora w ramach cotygodniowego morsowania, oczywiście w tym dniu obowiązkowo w mikołajkowych czapkach.

Nasza aktywność to także bieganie, szczególnie w szczytnym celu. W sobotę grupa biegaczy i piechurów z PTTK wzięła udział w III  Biegu Mikołajkowym nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu. Impreza miała cel charytatywny. Każde 5 zł wpisowego przeznaczono na dom dziecka. W ten sposób uzbierano na wągrowiecką placówkę 15 tys. zł  z dumą poinformowała nas biegająca  i chodząca z kijkami Izabela Adamska.

Do pierwszej gwiazdki jeszcze trochę czasu, więc na pewno będzie niejedna okazja aby pomóc i sprawić radość innym.