ZAKOŃCZENIE SEZONU TURYSTYCZNEGO 2016 r.

Zakończenie sezonu turystycznego 2016 w Łakinie

W sobotę 3 grudnia o godzinie 16.00 przy „Justynce” spotkali się członkowie i sympatycy naszych klubów: „Szarotki”, „Zimorodka”, „Pałuki Tour” i „Włóczykija”. Wszyscy ciepło ubrani, bo i mrozik w uszy szczypał. Zapalono pochodnie i wyruszono promenadą wzdłuż rzeki  w kierunku Łakiny. Oczywiście pochodnie znowu zgasły po drodze, tym razem w okolicy obwodnicy, więc w dalszej drodze przydały się zabrane latarki i lampki czołówki. Po dotarciu do zajazdu, każdy z przyjemnością posilił się własnego wypieku chlebem ( Zajazdu Łakina) ze smalcem i ogórkiem.

Spotkanie rozpoczął prezes kolega Tomek i wszystkich serdecznie powitał. Następnie głos zabrała Monika Jasińska, nowy prezes klubu kajakowego, która wraz z prezesem Oddziału podziękowała Koledze Jurkowi Szocińskiemu za wieloletnie prezesowanie kajakarzom oraz wręczyła dyplom i pamiątkowy upominek.

W międzyczasie dojechali pozostali uczestnicy spotkania, którzy biegali i maszerowali z kijkami w III Biegu  Mikołajkowym w Poznaniu, z którego dochód w postaci 15 tys. zł trafił między innymi do wągrowieckiego domu dziecka. Otrzymali od nas za to wielkie brawa, a szczególnie wyróżniające się osoby: Lucyna Cegielska, Ewelina Kraus i Radek Karnowski otrzymali z rąk prezesa dyplomy i puchary za reprezentowanie naszego Oddziału w imprezach biegowych. Brawa były też dla Izabeli i Artura Adamskich. Również rowerzyści: Jaś Łasiński, Leszek Goliński, Jarek Werbliński oraz Marysia Dębska i Romek Kozłowski zostali wyróżnieni za organizowanie ciekawych i dalekich wypraw rowerowych.

Kiedy posililiśmy się żurkiem i kiełbaskami kolega Stefan zaprosił chętnych do konkursu wiedzy o górach, oczywiście tych, które w tym roku odwiedziliśmy. Wzięli w nim udział: Asia, Józek i  Ania. Pytania były naprawdę trudne. Bezkonkurencyjna okazała się Ania Graj, która odpowiedziała na największą ilość pytań i wygrała puchar „ Najlepszego górala 2016 roku”.

W trakcie spotkania odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz hospicjum i zebrano 313 zł.

Po kawie i smacznych ciastach zagrała muzyka i do 21.30 wszyscy świetnie się bawili.