2016-10-02 52 OGÓLNOPOLSKI ZLOT CERAMIKÓW CHODZIEŻ.

52 Ogólnopolski Zlot Ceramików

Chodzież – 2 października 2016r.

W piękną i słoneczną niedzielę 14 członków naszego Klubu Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” wzięło, jak co roku, udział w Ogólnopolskim Zlocie Ceramików – tym razem już w 52 z metą w Chodzieży.

Wystartowaliśmy, jak zawsze, z parkingu przy muzeum o godzinie 11.00 w stronę Budzynia. Tam na Rynku czekali na nas Terenia z Leszkiem. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy dalej i omijając ruchliwą jedenastkę do Chodzieży dojechaliśmy przez Ostrówki i Stróżewo.

Na mecie tradycyjnie zjawiliśmy się pierwsi. Powitał nas kolega Piotr Roszak, główny organizator imprezy. Zanim dojechali pozostali uczestnicy Zlotu zjedliśmy dobrą grochówkę, a niektórzy dołożyli jeszcze kiełbaskę smażoną na ognisku. Tradycją chodzieskich zlotów jest losowanie nagród w postaci wyrobów ceramicznych. Wszyscy wyjeżdżają z upominkiem w postaci kubeczków, wazoników, cukierniczek, miseczek i wielu innych. Tak samo było i w tym roku. Hitem okazały się filiżanki z napisem „Moja” lub „Twoja” albo ‘Mąż” i „Żona”. Zabawa przy tym była oczywiście przednia. Około godziny 15 pożegnaliśmy przesympatycznych gospodarzy i po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia ruszyliśmy w drogę powrotną tą samą trasą. W Budzyniu zatrzymaliśmy się tradycyjnie na kawę i dalej już bez przeszkód popedałowaliśmy do Wągrowca, do którego dotarliśmy około godz. 18. W sumie przejechaliśmy około 80 km.